Sýrčana, ktorý sa odpálil v Ansbachu, mali deportovať do Bulharska

Príslušníci špeciálnej jednotky nemeckého ministerstva vnútra odchádzajú z miesta výbuchu v Ansbachu.
Zdroj: TASR

Pri explózii sa zranilo 12 ľudí. Útočník, neúspešný žiadateľ o azyl, zomrel na mieste.

Sýrčan, ktorý sa v nedeľu odpálil v bavorskom Ansbachu a zranil 12 ľudí, mal byť deportovaný do Bulharska. Oznámil to dnes hovorca nemeckého ministerstva vnútra Tobias Plate.

Zdroj: TASR

Podľa agentúry AP hovorca uviedol, že Sýrčania nemôžu byť deportovaní priamo do Sýrie vzhľadom na tamojšiu situáciu. Plate však nevedel povedať, prečo sa deportácia 27-ročného neúspešného žiadateľa o azyl do Bulharska neuskutočnila. Nie je známe ani to, kedy ho mali deportovať.


K explózii došlo okolo 22.12 h pred vinárňou v bezprostrednej blízkosti vstupu na hudobný festival Ansbach Open 2016, ktorý okamžite zrušili a návštevníkov evakuovali. Policajný viceprezident z neďalekého Norimbergu Roman Fertinger uviedol, že 27-ročný muž mal výbušné zariadenie v batohu. Keby sa mu bolo podarilo dostať na hudobný festival, na ktorom bolo 2500 návštevníkov, určite by podľa neho bolo obetí viac. Sýrčana však na miesto podujatia nevpustili, pretože nemal vstupenku.


Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann dnes ráno povedal, že osobne považuje za "veľmi pravdepodobné, že sa tu odohral skutočný islamistický samovražedný útok".

ANSBACH/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti