Emotívny prejav Michelle Obamovej. Takto podporila Clintonovú

Michelle Obamová.
Zdroj: TASR

Búrlivú atmosféru na zjazde demokratov zachraňovala prvá dáma Spojených štátov.

Búrlivú atmosféru úvodného dňa nominačného zjazdu demokratov nakoniec zachraňovali senátor Bernie Sanders a prvá dáma USA, ktorí vystúpili ako najočakávanejší rečníci. Michelle Obamová zožala úspech. Vystúpila s emotívnym prejavom. "Kvôli Hillary Clintonovej považujú moje dcéry za samozrejmé, že prezidentom Spojených štátov môže byť žena," povedala Michelle Obamová. "V tejto kampani som s Hillary Clintonovou," zvolala za nadšeného jasotu tisícov delegátov. Clintonovej vystúpenie je naplánovaná na štvrtok, posledný deň zjazdu.


Ešte predtým sa k slovu takmer nedostala moderátorka zjazdu Marcia Fudgeová: keď vyzvala na zvolenie Clintonovej za ďalšiu prezidentku USA. Jej slová takmer zanikli v bučaní a nahnevaných výkrikoch "Bernie, Bernie".

Sanders, ktorý zvíťazil v primárkach a volebných zhromaždeniach v 23 štátoch a získal podporu 1900 delegátov, vo svojom vystúpení vyzval na podporu Hillary Clintonovej. "Hillary Clintonová sa musí stať ďalšou prezidentkou Spojených štátov," vyhlásil. Podľa očakávania útočil na republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa, ktorý podľa neho rozdeľuje krajinu a zväčšuje rozdiely medzi bohatými a chudobnými.

Clintonovej vystúpenie je naplánovaná na štvrtok, posledný deň zjazdu.

FILADELFIA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zjazd

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.