Šéfovi F1 uniesli svokru. Chcú za ňu desiatky miliónov eur

Bernie Ecclestone s manželkou Fabianou.
Zdroj: Profimedia.sk

Únoscovia chcú, aby bolo výkupné vyplatené v britských librách.

V brazílskom Sao Paulo uniesli v piatok svokru britského podnikateľa a prezidenta spoločností F1. Uvádzajú to viaceré zahraničné médiá. Únoscovia sú v kontakte s rodinou, za prepustenie 67-ročnej Aparecidy Schunck žiadajú vysoké výkupné.

Zdroj: Instagram/Fabiana Ecclestone

Podľa médií ide o sumu 33,5 milióna eur. Únoscovia chcú, aby bolo výkupné vyplatené v britských librách a peniaze by mali byť rozdelené do štyroch plastových vrecúšok.

Magnát Bernie Ecclestone (85) sa v roku 2012 oženil s 38-ročnou Brazílčankou Fabianou Flos. Pár sa zoznámil práve v Sao Paulo. Podľa amerického časopisu Forbes sa Ecclestonov majetok odhaduje na viac ako tri miliardy dolárov.

Presne o desať dní sa v brazílskom Riu začína olympiáda. Bohatí návštevníci, ktorí plánovali vycestovať do krajiny, sa začali obávať, aby sa im nestalo niečo podobné.

Únosy boli v Brazílii pred niekoľkými rokmi takmer na dennom poriadku. Výkupné však bolo často len niekoľko sto dolárov. Polícia potom vyslala špeciálne vycvičený tím, ktorý zakročil. Počet únosov následne výrazne klesol.

SAO PAULO/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti