Bomba! Pasažierov letu spoločnosti AirAsia museli evakuovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: Sorbis/shutterstock.com

Let AK423 mal vzlietnuť z malajzijského Medzinárodného letiska Kuala Lumpur.

Ľuďom na palube letu malajzijskej nízkonákladovej spoločnosti AirAsia, ktorý mal dnes namierené do Indonézie, nariadili vystúpiť z lietadla, keď jeden cestujúci vyslovil slovo "bomba".

Let AK423 spoločnosti AirAsia mal vzlietnuť z malajzijského Medzinárodného letiska Kuala Lumpur, keď "jedného z cestujúcich bolo počuť povedať vetu 'možno je tu bomba'," uviedol novinárom Ali, policajný veliteľ v okrese Sepang, kde sa letisko slúžiace metropole Kuala Lumpur nachádza.

Predstavitelia letiska nepovolili lietadlu štart a nariadili evakuáciu pasažierov. Cieľom letu bolo mesto Banda Aceh v Indonézii, spresnila tlačová agentúra DPA. "Do lietadla vyslali skupinu na zneškodňovanie bômb a tá prehľadala aj všetok náklad, ale žiadnu bombu nenašla," opísal ďalší postup policajný predstaviteľ.

Pasažierovi, ktorý vyslovil slovo "bomba", nepovolili odísť a polícia ho vyšetruje, doplnil informácie Ali. Spoločnosť AirAsia potvrdila dnešný incident a dodala, že lietadlu umožnili vzlietnuť skoro popoludní miestneho času, keď ho už úrady vyhlásili za bezpečné.

KUALA LUMPUR/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bomba

Dôležité udalosti