Na zozname údajných pučistov, ktorý zostavili turecké média, je aj Slovenka

Turecko - ilustračné foto.
Turecko - ilustračné foto. Zdroj: Profimedia

Slovenka považuje celú záležitosť za výmysel.

Tureckú expertku na Cyprus slovenského pôvodu Sylviu Tiryaki zaradili turecké média podporujúce prezidenta Erdogana na zoznam údajných pučistov zo zahraničia.

Pedagogička sa podľa nich mala krátko pre vypuknutím armádneho prevratu stretnúť s americkým odborníkom na Blízky východ Henrim Barkeyom. Podľa tureckých novinárov ide o agenta CIA. Píše o tom denník N.

Nevie ako sa dostala na zoznam

Tiryaki to odmieta a informácie médií už dementovala. Spolu so svojím právnikom chystá na pondelok stanovisko pre média. Pedagogička na Istanbul Kültür University vôbec netuší ako sa na zoznam dostala.

„Médiá začali preberať vykonštruované informácie jedno od druhého. Ja inak vôbec žiaden problém nemám, len s médiami", uviedla Slovenka pre denník N. Nikto z tureckých médií ju nežiadal o vyjadrenie a články sú podľa nej plné výmyslov.

Podporili ju kolegovia aj študenti

Tiryaki, ktorej fotografia sa objavila aj na titulke novín Aksam hovorí, že ľudia sú po prevrate podozrievaví a nevie sa kto je na koho strane.

Pedagogičku podporili aj jej kolegovia a študenti. Na otázku Denníka N, či má strach odpovedala:"Zastrašiť sa nenechám, len kvôli tomu, čo o mne napísali v novinách, nemienim skončiť. Hlavne nemám žiaden dôvod, lebo je to celé vymyslené a vykonštruované, ale samozrejme mi to škodí, lebo ľudia, čo čítajú len noviny, ma inak nepoznajú."

ISTANBUL/tvnoviny.sk, kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Turecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.