Zahraničné

Militanti z Boko Haram zabili v internáte 43 žiakov

Mŕtvola
Zdroj: shuterstock.com

Extrémisti pritom podľa zdravotníkov útočili iba na chlapcov, žiačky ostali „ušetrené".

Ozbrojenci z nigérijskej islamistickej skupiny Boko Haram zabili v noci z pondelka na utorok najmenej 43 ľudí, keď napadli internátnu školu v meste Buni Yadi v severovýchodnom štáte Yobe. Militanti do budovy nahádzali výbušniny, niektorých žiakov postrieľali a rozsekali a potom školu aj s internátom podpálili, takže veľa študentov zhorelo.

"Niektoré telá boli spálené na popol," povedal policajný dôstojník Sanusi Rufai. „Doteraz zo školy doniesli 43 tiel, ležia v márnici," povedal zdroj pod podmienkou anonymity. Islamistická skupina Boko Haram, ktorá v preklade znamená Západné vzdelávanie je hriešne, odštartovala povstanie proti vláde v roku 2009 a odvtedy prišli o život už tisíce ľudí.

Armáde sa síce povstalcov podarilo vytlačiť z niektorých oblastí, útoky proti obyvateľstvu však pokračujú a vláda čelí kritike, že jej snahy o potlačenie islamistov sú nedostatočné. Vládna ofenzíva okrem toho viedla k odvetám zo strany Boko Haram. V poslednej dobe militanti útoky opäť zintenzívnili a len minulý týždeň pri nich prišlo o život najmenej 200 ľudí. Yobe je pritom jeden z najzasiahnutejších štátov.

NIGÉRIA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.