Katastrofálne záplavy v Louisiane. Evakuovali 20-tisíc ľudí

Pred záplavami v Louisiane evakuovali 20.000 ľudí.
Zdroj: TASR

Počet obetí stúpol na päť.

Viac ako 20.000 ľudí evakuovali pred postupujúcimi rozsiahlymi záplavami v americkom štáte Louisiana. Vyše 10.000 obyvateľov je v núdzových prístreškoch, oznámil v noci na dnes guvernér John Bel Edwards.


Záplavy sužujú južnú časť Louisiany v oblasti hlavného mesta tohto štátu Baton Rouge od piatka v dôsledku výdatných dažďov. Podľa vyjadrenia predstaviteľa štátnej polície sa drvivá väčšina evakuácií týka susediacich okresov East Baton Rouge a Livingston. Tisíce ľudí prevážali do bezpečia vozidlami so zvýšeným podvozkom, člnmi i vrtuľníkmi.

Guvernér Edwards uviedol, že mu telefonoval americký prezident Barack Obama, aby ubezpečil obyvateľov južnej Louisiany o podpore federálnej vlády. Tá už vyhlásila štyri okresy tohto štátu za oblasti postihnuté závažnou prírodnou pohromou, čo uľahčí poskytovanie pomoci.

Polícia v okrese East Baton Rouge oznámila, že v zaplavenom aute našli telo ženy. Počet hlásených obetí záplav sa tým zvýšil na päť mŕtvych, dodáva AP s tým, že úrady zatiaľ oficiálne túto bilanciu nepotvrdili.

LOUISIANA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti