Zahraničné

Postihnutý muž napomenul cyklistu na chodníku. Dostal za to smrteľnú ranu

Bez názvu.png

Pozrite si video z incidentu.

Šokujúci prípad z Veľkej Británie má svoju dohru. Muž, ktorý zasadil smrteľný úder chorému Andrewovi Youngovi (40) pôjde do väzenia na štyri roky. Matke zosnulého sa trest zdá neprimeraný.

K incidentu došlo na rušnej ulici v Bournemouthe v roku 2011. Andrew Young, ktorý trepel Aspergerovým syndrómom, upozorňoval cyklistu na nebezpečenstvo jazdy na chodníku.

Upozornenie sa nepáčilo cyklistovmu priateľovi Lewisovi Gillovi (20) a Younga brutálne udrel. Chorý muž po silnom údere do hlavy na nasledujúci deň v nemocnici zomrel.

Zdroj: BNPS.CO.UK

Matka zosnulého Pamela vyjadruje nesúhlas s rozsudok a štvorročný trest sa jej zdá neprimeraný. „Andrew nespôsobil útočníkovi žiadnu ujmu. Človek, ktorý vezme život by mal byť potrestaný prísnejšie," vyjadrila sa pre denník DailyMail.

Aj keď sa pri Aspergovom syndróme prejavuje narušenie oblasti sociálnej interakcie a komunikácie, Young mal byť priateľským človekom. „Andrew bol vždy priateľský a ochotný. Často nadviazoval kontakt s cudzími ľuďmi. Neublížil by ani muche, " povedal taxikár Simon Scott.

https://www.youtube.com/watch?v=d-naEpKEfgY


CHARMINSTER/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.