Zahraničné

Cyklista si skrátil cestu domov. Poslúchol navigáciu a išiel po diaľnici

article-2567580-1BD36E1D00000578-819_634x359.jpg
Zdroj: DailyMail

Vystavil sa nebezpečenstvu a ešte aj dostal pokutu.

Aj vás už oklamala navigácia a nasmerovala vás na zlú cestu? Tak si predstavte, že by ste sa vďaka tomuto šikovnému prístroju dostali bicyklom na najfrekventovanejšiu diaľnicu.

Bezpečnostná kamera zachytila cyklistu na jednej z najfrekventovanejších diaľnic M25 vo Veľkej Británii. Nemenovaný muž sa priznal policajtovi, ktorý ho čakal na najbližšej križovatke, že si chcel skrátiť cestu domov. Použil svoju navigáciu v mobile, no tá ho zaviedla na diaľnicu.

Zdroj: DailyMail

„Mal veľké šťastie, že sa mu nič nestalo," povedal policajt, ktorý mužovi udelil pokutu 50 libier (približne 60 eur). Cyklista bez zranenia opustil diaľnicu na najbližšom výjazde.

https://www.youtube.com/watch?v=XpsGRDqpgTI


LONDÝN/Reuters, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)