Sýrska vláda odsúdila turecký vojenský zásah v Sýrii

 Turecký tank a obrnené vozidlo
Zdroj: TASR/AP

Akýkoľvek zásah proti terorizmu na sýrskom území by mal byť vopred koordinovaný s vládou.

Sýrska vláda odsúdila dnešnú vojenskú intervenciu Turecka v Sýrii a označila ju za hrubé porušenie sýrskej zvrchovanosti. Informovala o tom agentúra AP.

"Akýkoľvek zásah proti terorizmu na sýrskom území by mal byť vopred koordinovaný so sýrskou vládou a armádou," uvádza sa vo vyhlásení sýrskej vlády, ktoré priniesla štátna agentúra SANA. Sýrska vláda tiež vyzýva na okamžité ukončenie tureckej "agresie", pre ktorú je boj proti terorizmu len zámienkou.

"Boj proti terorizmu nemožno viesť tak, že dôjde k vytlačeniu Islamského štátu (IS) a jeho nahradeniu inými teroristickými organizáciami priamo podporovanými Tureckom," uvádza sa vo vyhlásení tureckej vlády.

Spoločná operácia tureckej armády a sýrskych vzbúrencov zameraná na oslobodenie sýrskeho mesta Džarábulus, ktoré je v rukách IS, sa začala dnes o 04.00 h miestneho času (03.00 h SELČ) intenzívnou paľbou tureckého delostrelectva namierenou na mesto a jeho okolie. Na Džarábulus potom zaútočilo turecké vojenské letectvo a následne turecko-sýrsku hranicu prekročilo 20 tureckých tankov.

ANKARA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odsúdenie

Dôležité udalosti