Zrútili sa vápencové skaly na pobreží, pátra sa po možných zasypaných

Pobrežie Normandie
Zdroj: Aleksey Stemmer/shutterstock

Záchranári pátrajú aj v pobrežných vodách a majú k dispozícii tiež kynológov

Po zrútení vápencových skál, ku ktorému došlo dnes popoludní v severofrancúzskej Normandii, pátrajú záchranári po možných zasypaných. Informovali o tom dnes miestne médiá s odvolaním sa na prefektúru Seine-Maritime.

Prefektka Nicole Kleinová vyzvala občanov i návštevníkov lokality na maximálnu opatrnosť a neodporučila im prechádzať sa po chodníčkoch pod strmými skalami na pobreží. Stabilita skál je totiž oslabená aktuálnym počasím. Podľa internetového vydania regionálneho periodika Paris- Normandie, ktoré sa odvoláva na informácie hasičov, spadlo v lokalite asi 50.000 metrov kubických vápencového kamenia.

Stalo sa tak po tom, ako došlo k zrúteniu pobrežných skál pri obci Saint-Martin-aux-Buneaux v šírke asi 100 metrov. Návštevníci blízkej pláže si všimli dvoch-troch dovolenkárov idúcich smerom k inkriminovanému miestu, ktorí sa však odtiaľ nevrátili.

Záchranári pátrajú aj v pobrežných vodách a majú k dispozícii tiež kynológov s ich štvornohými pomocníkmi.
Pobrežie ležiace severozápadne od Rouenu je známe svojou strmosťou, ktorú zvečnil okrem iného slávny impresionista Claude Monet.

ROUEN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

ONLINE: Nikto mi manžela nevezme, dokonca ani vojna, vyhlásila Zelenská ON-LINE
  • Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská dala interview ukrajinskej televízii RADA TV spolu so svojím manželom Volodymyrom Zelenským, ktorý si 20. mája pripomínal tri roky pôsobenia v prezidentskom úrade.

  • Zelenskyj plánuje zákon o postavení poľských občanov na Ukrajine

  • Starosta juhoukrajinského okupovaného mesta Enerhodar Andrij Ševčuk, ktorý bol do funkcie dosadený Ruskom, utrpel dnes vážne zranenia pri výbuchu.