Zahraničné

Našiel sa stratený Janukovyč

Viktor Janukovyč
Zdroj: SITA

Žiada bratov o pomoc.

Zosadený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč sa údajne nachádza v sanatóriu na okraji ruskej metropoly Moskva. Vo štvrtok o tom informuje ruský denník RBK. O Janukovyčovi neexistujú žiadne oficiálne správy už od soboty, keď ho parlament zbavil funkcie a on následne odišiel z Kyjeva. RBK tvrdí, že bývalý prezident sa nachádza v sanatóriu Barvicha, ktoré prevádzkuje Kremeľ. Tamojšie úrady však túto informáciu pre agentúru Associated Press (AP) odmietli potvrdiť.

Janukovyč medzitým vo štvrtok zverejnil svoje prvé oficiálne stanovisko od jeho zosadenia. "Stále sa považujem za legálnu hlavu štátu Ukrajina," citujú ho ruské tlačové agentúry. Ide o jeho prvé verejné vyhlásenie od 22. februára. "Som odhodlaný požiadať Ruskú federáciu, aby zaistila moju osobnú bezpečnosť a ochránila ma od extrémistov," dodal.

Nový minister vnútra Arsen Avakov voči Janukovyčovi začal trestné stíhanie a vydal naňho zatykač pre "hromadnú vraždu". Proruského lídra údajne naposledy videli v nedeľu na Krymskom polostrove. Deň predtým sa údajne neúspešne pokúsil odletieť z Donecka do Ruska.

Jakukovyč bude mať tlačovku

Portál gazeta.ru informoval, že Janukovyč zajtra (28. 2.) predstúpi pred novinárov. Bude v meste Rostov na Donecku. Oznámil to človek z jeho okolia.

 

MOSKVA/

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.