Po brutálnom útoku nožom v hosteli zomrel aj druhý človek

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/ Alex Malikov

Páchateľ zaútočil na Jacksona a zasadil mu mnohopočetné bodné rany.

Brit Thomas Jackson, ktorého minulý týždeň pobodal francúzsky občan Smail Ayad v hosteli na severe austrálskeho štátu Queensland, podľahol v nemocnici zraneniam. Informovala o tom dnes polícia.

Jackson (30) utrpel kritické zranenia, keď 23. augusta prišiel v turistickej ubytovni v meste Home Hill na pomoc Britke, ktorú Francúz Ayad napadol a smrteľne dobodal. Páchateľ zaútočil aj na Jacksona a zasadil mu mnohopočetné bodné rany. Polícia podľa tlačovej agentúry DPA uviedla, že na nasledujúcom súdnom pojednávaní v októbri prekvalifikuje obvinenie Ayada z pokusu o vraždu na obvinenie z vraždy.

Ayada už obvinili z vraždy spomínanej Britky Mie Ayliffovej-Chungovej, ktorú usmrtil pri útoku nožom v hosteli Shelley's Backpackers v Home Hille, južne od regionálneho centra Townsville. Ayad podľa polície počas útoku a takisto aj pri zatýkaní kričal "Alláhu akbar", čo v arabčine znamená "Boh je najväčší!". Polícia však nenašla žiadne jeho kontakty na extrémistov.

Jacksonov otec, ktorý minulý týždeň letecky pricestoval do Townsvillu, vyhlásil, že je hrdý na konanie svojho syna. "Je mnoho dôvodov, prečo sme, a vždy budeme, na Toma nesmierne hrdí. Jeho reagovanie na tento strašný útok len posilňuje našu hrdosť," napísal Les Jackson vo vyhlásení.

Matka zabitej ženy Rosie Ayliffová pricestuje do Austrálie po telo dcéry, informoval britský denník The Independent. Matka povedala, že má v pláne rozdať rôznym ľuďom nádobky s dcériným popolom, aby ho rozptýlili po celom svete. "Takto navštívi miesta, ktoré ešte nenavštívila," dodala matka.

SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vražda

Dôležité udalosti