Streľba v slávnej Christianii! Muž postrelil dvoch policajtov a ďalšieho muža

Streľba v kodaňskej Christianii.
Streľba v kodaňskej Christianii. Zdroj: TASR

Polícia ho vypátrala o niekoľko hodín, päť kilometrov južne na kodanskom predmestí Kastrup neďaleko tamojšieho letiska a dnes nadránom ho postrelila.

Polícia postrelila a kriticky zranila ozbrojeného Dána, keď ho prenasledovala po predchádzajúcej prestrelke v kodanskej štvrti Christiania, pri ktorej utrpeli zranenia dvaja policajti a náhodný okoloidúci. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na dnešné oznámenie dánskej polície.

Problém sa začal v stredu neskoro večer vo štvrti Christiania zaplavenej drogami, kde podľa polície útočník vytiahol strelnú zbraň, keď sa ho policajní príslušníci pokúšali zatknúť. Muž postrelil jedného policajta do hlavy a druhého do stehna a náhodného okoloidúceho do nohy, potom ušiel.

Polícia ho vypátrala o niekoľko hodín, päť kilometrov južne na kodanskom predmestí Kastrup neďaleko tamojšieho letiska a dnes nadránom ho postrelila. Muž je hospitalizovaný a nachádza sa v kritickom stave.

Polícia neposkytla vysvetlenie, prečo sa ho pokúšala prvýkrát v Christianii zatknúť. Štvrť je známa tým, že sa tam ilegálne predáva hašiš, marihuana a iné drogy.

Zdroj: Michal Lukačovič

KODAŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kodaň

Dôležité udalosti