Francúzska polícia zadržala ďalšieho potenciálneho mladistvého atentátnika

Poplach v Paríži (archív 2013).
Poplach v Paríži (archív 2013). Zdroj: TASR

Minulú sobotu vo Francúzsku zadržali iného tínedžera, ktorý mal rovnaké kontakty a tiež prejavoval ochotu spáchať teroristický čin.

Francúzska polícia zadržala 15-ročného chlapca, ktorý bol pripravený spáchať teroristický útok. Informovala o tom dnes spravodajská televízia BFMTV. Chlapec, narodený v roku 2001, bol zadržaný v 20. parížskom obvode. Médiá informovali, že udržiaval kontakt s Rachidom Kassimom - občanom Francúzska, ktorý je príslušníkom džihádistickej organizácie Islamský štát (IS).

Minulú sobotu vo Francúzsku zadržali iného tínedžera, ktorý mal rovnaké kontakty a tiež prejavoval ochotu spáchať teroristický čin. Kassimovo meno sa spomína aj v súvislosti s komandom žien, ktoré sa francúzskej polícii podarilo odhaliť minulý týždeň.

Podľa webovej stránky denníka Le Figaro je Rachid Kassim propagandistom IS, ktorý z vojnových oblastí Sýrie a Iraku prostredníctvom šifrovanej siete Telegram komunikuje so svojimi sympatizantmi a vyzýva ich na páchanie atentátov.

Francúzski vyšetrovatelia sa domnievajú, že Rachid Kassim viac alebo menej ovplyvnil páchateľov nedávnych útokov vo francúzskych mestách: v Magnanville v kraji Yvelines, kde Larossi Abballa zabil 13. júna policajta a jeho družku, ako aj páchateľov útoku v kostole v Saint-Étienne-du-Rouvray v kraji Seine-Maritime, kde dvojica mladíkov - Adel Kermiche a Abdel Malik Petitjean - surovo podrezala starého kňaza.

Kassim zrejme riadil aj komando žien, ktoré boli zadržané minulý týždeň po tom, ako sa v centre Paríža našlo podozrivé zaparkované auto s nákladom plynových fliaš.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zadržanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.