Zahraničné

Českí kriminalisti odcestovali do Egypta. Zháňajú dôkazy na Kramného

Kramný navštívil hrob Moniky a Klárky
Zdroj: tn.cz

Tím policajtov sa tam zdrží približne týždeň.

Šesťčlenný tím českých policajtov a kriminalistov odletel do Egypta. Majú za úlohu nadviazať spoluprácu s egyptskou políciou. Jednať budú tiež o vyšetrovaní smrti dvoch Češiek z minulého leta. V súvislosti s ich smrťou obvinili Petra Kramného. Informoval riaditeľ moravskoslezskej polície Tomáš Kužel.

Zdroj: tn.cz

V africkej krajine sa skupina zdrží približne týždeň. " S Egyptom doteraz nemá Česká republika uzatvorenú dohodu o policajnej spolupráci. Cieľom tímu je teda spoluprácu nadviazať, " povedal riaditeľ. Kriminalisti sa podľa neho ale budú pýtať aj na poznatky, ktoré egyptské úrady zhromaždili od minulého leta, počas vyšetrovania úmrtia Monika a Klárky.

" Pokiaľ touto operatívnou formou získajú nejaké informácie, potrebné materiály si vyžiadame oficiálnou cestou právnej pomoci, " uviedol Kužel.

Podľa neho na tejto ceste ale neleží váha trestného konania, ktoré policajti v Česku vedú proti Kramnému. " Kriminalisti i ja sme stále presvedčení, že materiály doposiaľ zhromaždené v Česku boli dostatočné pre oznámenia obvinenia. Dostatočné boli aj pre súd, ktorý tridsaťpäťročného muža z Karvinej vzal do väzby, " povedal Kužel.

Kramného právnik Jaromír Richter ale tvrdí, že policajti zatiaľ žiadne presvedčivé dôkazy proti Kramnému nemajú. "Zatiaľ chýba akýkoľvek dôkaz, ktorý by môjho klienta mohol v túto chvíľu usvedčiť, " nechal sa pred časom počuť. Podľa neho sa česká polícia opiera len o pitvu tiel oboch Češiek a o výpovede kamarátok Moniky.

Podľa informácií TN.cz skončilo vyšetrovanie v Egypte 16. 2. 2014. Kauzu tamojší prokurátor odložil a nikoho neobvinil.

Tridsaťšesťročná Monika a jej osemročná dcéra Klárka zomreli v Egypte vlani v hoteli v Hurghade. Údajne na následky otravy. Egyptská polícia podozrievala kvôli ich smrti Kramného a až do októbra musel zostať v Egypte. Kramný vinu od začiatku odmieta.

KARVINÁ, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.