Zahraničné

Pápež František povedal počas kázne neslušné slovo!

Vatican_Pope-7d09c8b9619c41879af7698d2de8040e.JPEG

Čo všetko spôsobí zlá výslovnosť...

Milión ľudí vo Vatikáne a pri televíznych obrazovkách vzhliadalo v sobotu k pápežovi Františkovi a čakalo na požehnanie. Ostali však prekvapení, keď z jeho úst zaznelo neslušné slovo. V bežnom živote síce normálne, ale v tom jeho nie. Pápež chcel povedať caso, ale vyslovil ho tak, že vyznelo ako cazzo. V taliančine tento výraz znamená ko**t.


Ako sa hovorí, chybička se vloudila a nikto to pápežovi nezazlieva. O svojich kvalitách presvedčil viacerými činmi a vyhláseniami a získal si milióny priaznivcov po celom svete.

Pápež František apeloval vo Vatikáne na medzinárodné spoločenstvo, aby "podporilo všetky iniciatívy na podporu dialógu a jednoty" v súvislosti s krízou na Ukrajine. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

Krajina je v ťažkej situácii, vyhlásil najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi a vyjadril nádej, že sa všetky zainteresované strany zasadia o prekonanie odlišnosti názorov a budovanie perspektívy národa. Pápež František počas modlitby Anjel Pána vyzval veriacich na modlitby za Ukrajinu.

VATIKÁN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.