Zahraničné

Padli prvé výstrely na Kryme! Tu je video zo streľby

Streľba v Belbeku na Ukrajine.jpg
Streľba v Belbeku na Ukrajine Zdroj: Reuters

Ruskí vojaci bránili nimi obsadené letisko v Beľbeku streľbou do vzduchu.

Proruské jednotky, ktoré sa v uplynulých dňoch zmocnili leteckej základne v Beľbeku na Krymskom polostrove, vypálili dnes niekoľko varovných výstrelov po tom, ako sa skupina asi 300 ukrajinských vojakov domáhala návratu k svojej práci. Informovala o tom agentúra AP.
Skupina zhruba desiatich proruských ozbrojencov, ktorí hliadkujú na letisku, neozbrojených ukrajinských vojakov varovala, aby sa nepribližovali. Pohrozili, že v prípade neuposlúchnutia ich výzvy, budú strieľať.

Zdroj: Reuters

Zdroj v štábe ruskej Čiernomorskej flotily v pondelok večer poprel aj správy o ultimáte, ktoré ukrajinským jednotkám na Kryme údajne dal veliteľ flotily generál Alexander Vitko. Ukrajinské jednotky na Kryme sa mali dnes do 05.00 h miestneho času vzdať, inak ruské sily zaútočia na celom polostrove. 

"To je úplný nezmysel," citovala predstaviteľa agentúra Interfax-AVN. "Zvykli sme si na každodenné obvinenia z vykonávania nejakých vojenských akcií vo vzťahu k našim ukrajinským kolegom," dodal. 

Ukrajina obviňuje Rusko z vojenskej invázie na svojom území. Moskva, ktorá neuznáva nové ukrajinské vedenie, tvrdí, že cieľom jej konania je ochrana etnických Rusov žijúcich na Kryme a v ostatných častiach Ukrajiny.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti