Zahraničné

Poslanec si pomýlil moslimské deti s vreciami na odpad. Vyhodili ho zo strany

poslanec3.jpg

On tvrdí, že nemá nič proti moslimom.

Britský poslanec Chris Joannides zo severného Londýna sa musí zmieriť s tým, že už nie je v strane. Tá ho vylúčila na 12 mesiacov a už nefiguruje ani na zozname kandidátov v miestnych májových voľbách. Za všetko môže fotografia, ktorú zdieľal na sociálnej sieti. 

Zdroj: DailyMail

Na nej je zachytená žena moslimského vierovyznania zahalená od hlavy po päty. Pri nej stojí dieťa a vedľa seba majú položené čierne vrecia s odpadkami. Poslanec k nej napísal, že žene povedal, aké má tri krásne deti.

Joannides popiera, že by bol proti moslimom. Tvrdí, že snímku na jeho profile zdieľal jeho kamarát a on ju okamžite vymazal. Ale predtým než to stihol, už putovala do médií.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ofenzíva v Karabachu si vyžiadala životy 192 azerbajdžanských vojakov.

Azerbajdžan v stredu oznámil, že počas jeho minulotýždňovej pozemnej ofenzívy v Arménmi obývanom regióne Náhorný Karabach zahynulo 192 azerbajdžanských vojakov. Podľa údajov rezortu zdravotníctva v Baku utrpelo počas bojov zranenia viac než 500 azerbajdžanských vojakov. Zdroje arménskych separatistov hovoria o 200 obetiach na životoch a najmenej 400 zranených. (TASR)

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.