Tureckým letoviskom Antalya otriasol výbuch

Tureckým letoviskom Antalya otriasol výbuch
Zdroj: Twitter/ Sadece Haber

Slováci medzi zranenými nie sú.

Parkoviskom pri miestnej pobočke obchodno-priemyselnej komory v stredomorskom letovisku Antalya na juhu Turecka otriasol dnes ráno výbuch. Zranenia utrpelo 10-12 osôb, ale nie sú v ohrození života, informoval podľa agentúry Reuters primátor mesta Menderes Türel.

Medzi zranenými nie sú podľa aktuálnych informácií Slováci. Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Skoček.

Príčina výbuchu, ku ktorému došlo vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od letiska, nebola bezprostredne známa. Podľa agentúry AP však Türel pripustil, že výbuch nemusel byť dôsledkom teroristického útoku, ale nehody - napríklad explózie vnútri auta poháňaného skvapalneným plynom.

Turecké televízie medzičasom odvysielali zábery z miesta výbuchu, nad ktorým sa vznášal dym. Niekoľko áut na parkovisku za budovou obchodno-priemyselnej komory bolo pri explózii poškodených. Na fasáde budovy bolo badať pukliny a niekoľko okien bolo vybitých.

Provincia Antalya je jednou z najfrekventovanejších destinácií v Turecku. Teroristické útoky a iné násilnosti sa jej vyhýbali a oblasť bola považovaná za bezpečnú.


Turecko je v stave pohotovosti po tom, ako sa na jeho území tento rok odohralo niekoľko atentátov pripisovaných džihádistickej organizácii Islamský štát (IS) či kurdským separatistom.
Úrady v Ankare napríklad tento mesiac v obave z ďalších útokov zakázali všetky verejné zhromaždenia. Americké ministerstvo zahraničných vecí tiež varovalo svojich občanov, aby zvážili svoju cestu do Turecka.

V auguste na ceste medzi mestami Antalya a Kemer vybuchlo auto tureckej polície. Úrady vtedy z útoku obvinili zakázanú Stanu kurdských pracujúcich (PKK).

K atentátom v Turecku dochádza najmä v hlavnom meste Ankara, ale aj v Istanbule a na juhovýchode krajiny. Útoky v Turecku majú na svedomí kurdskí separatisti a teroristi Islamského štátu (IS).

Zdroj: Ulusal Kanal

ANKARA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ankara

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.