Inzerát, ktorý nemá obdobu. Otec predával mesačné bábätko

Dieťa predával cez inzerát.
Zdroj: eBay

Ponúkal ho za 5-tisíc eur.

Tak to je už vrchol. Otec ponúkal cez eBay na predaj mesačné bábätko. Kriminalisti zistili, že za inzerátom stojí migrant, ktorý žije v Nemecku. Nakoniec sa sám prišiel udať na políciu po tom, čo jeho príspevok začal kolovať po sociálnych sieťach. Dieťa teraz smie vídať len pod prísnym dohľadom, informuje Daily Mail.

"Dieťa, 40 dní staré, volá sa Mária. Predám," napísal do inzerátu na predajnej sieti eBay predajcu, ktorý žije v Duisburgu v Severnom Porýní-Vestfálsku. Priložil ešte niekoľko fotografií tmavovlasého dievčatka v pyžame a požadoval 5000 eur.

Zdroj: eBay

Po pol hodine inzerát stiahli pracovníci, ktorí prostredníctvom špeciálneho programu dohliadajú, aby na eBay neboli žiadne nevhodné príspevky. To už sa ale inzerát zdieľal na sociálnych sieťach a internetových fórach. A policajti začali pátrať. Vinník a zároveň otec dieťaťa sa ale nakoniec prihlásil na polícii sám. Ukázalo sa, že ide o 28-ročného muža, ktorý nedávno prišiel do Nemecka ako utečenec.

Dieťa si vzali do starostlivosti sociálni pracovníci. Polícia teraz skúma, či mala s inzerátom niečo spoločné aj matka dieťaťa. Otec smie teraz šesťtýždňové dievčatko vídať len pod prísnym dohľadom. Polícia prípad stále vyšetruje.

DUISBURG/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme EBay

Dôležité udalosti