Mladí vrahovia z Česka dostali za brutálny čin výnimočné tresty

1625644.jpg

V lete zabili iba 15-ročnú Petru.

Krajský súd v Brne poslal do väzenia trojicu mladíkov, ktorí v lete brutálne zavraždili iba 15-ročné dievča v Jihlave. Hlavný aktér Michal Kisiov (20) dostal výnimočný trest 25 rokov väzenia. Tomáš Zavřel (20) si odsedí 22 rokov a Jakub Doležal (19) iba dva roky za spolupáchateľstvo.

Tínedžerka Petra bola v osudnú noc v Kisiovom byte. Mali pohlavný styk, po ktorom dievča prehlásilo, že Michala udá za znásilnenie. To aspoň tvrdil mladík. Potom Petru schytil a vyhodil z okna.

Zdroj: tn.cz

Spadla na kamennú dlažbu z viac ako 11 metrov. Po páde bola ešte pri vedomí, a tak ju Kisiov vyniesol späť do bytu. Potom zavolal kamarátom Zavřelovi a Doležalovi, aby mu pomohli.

Nad nahou a ťažko zranenou tínedžerkou sa dohadovali, čo s ňou spravia. „Muselo to byť pre ňu nepredstaviteľné utrpenie, pretože nemohla vôbec nič robiť," uviedol v záverečnej reči štátny zástupca.

Udusili ju káblom od počítača

Podľa obžaloby sa nakoniec Kisiov so Zavřelom so súhlasom Doležala dohodli, že dievča uškrtia. Najskôr ju Kisiov a Zavřel dusili rukami, potom opaskom, no Petra stále žila.

Potom si Kisiov na návrh Zavřela obul ťažké motorkárske topánky a šliapal jej po krku.

Petrine utrpenie ale pokračovalo. Jej život nakoniec ukončili káblom od počítača, ktorým ju zaškrtili. Telo potom hodili do kontajnera na odpad pred domom. Jej ostatky sa našli až po niekoľkých dňoch.

Zdroj: tn.cz
 


JIHLAVA/JH, novinky.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti