Zahraničné

Mladí vrahovia z Česka dostali za brutálny čin výnimočné tresty

1625644.jpg

V lete zabili iba 15-ročnú Petru.

Krajský súd v Brne poslal do väzenia trojicu mladíkov, ktorí v lete brutálne zavraždili iba 15-ročné dievča v Jihlave. Hlavný aktér Michal Kisiov (20) dostal výnimočný trest 25 rokov väzenia. Tomáš Zavřel (20) si odsedí 22 rokov a Jakub Doležal (19) iba dva roky za spolupáchateľstvo.

Tínedžerka Petra bola v osudnú noc v Kisiovom byte. Mali pohlavný styk, po ktorom dievča prehlásilo, že Michala udá za znásilnenie. To aspoň tvrdil mladík. Potom Petru schytil a vyhodil z okna.

Zdroj: tn.cz

Spadla na kamennú dlažbu z viac ako 11 metrov. Po páde bola ešte pri vedomí, a tak ju Kisiov vyniesol späť do bytu. Potom zavolal kamarátom Zavřelovi a Doležalovi, aby mu pomohli.

Nad nahou a ťažko zranenou tínedžerkou sa dohadovali, čo s ňou spravia. „Muselo to byť pre ňu nepredstaviteľné utrpenie, pretože nemohla vôbec nič robiť," uviedol v záverečnej reči štátny zástupca.

Udusili ju káblom od počítača

Podľa obžaloby sa nakoniec Kisiov so Zavřelom so súhlasom Doležala dohodli, že dievča uškrtia. Najskôr ju Kisiov a Zavřel dusili rukami, potom opaskom, no Petra stále žila.

Potom si Kisiov na návrh Zavřela obul ťažké motorkárske topánky a šliapal jej po krku.

Petrine utrpenie ale pokračovalo. Jej život nakoniec ukončili káblom od počítača, ktorým ju zaškrtili. Telo potom hodili do kontajnera na odpad pred domom. Jej ostatky sa našli až po niekoľkých dňoch.

Zdroj: tn.cz
 


JIHLAVA/JH, novinky.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.