Českí chlapci nad sebou nechali prejsť vlak. "Zábavku" si nakrútili

Vlak sa blíži k deťom na koľajniciach
Zdroj: YouTube

Policajti v Ústi nad Labem pátrajú po deťoch, ktoré si zahrávali so smrťou.

Dvojica chlapcov z Česka mala naozaj nepochopiteľný nápad. Ten mohol skončiť veľmi tragicky. Vbehli na železničnú trať vo chvíli, kedy sa k nim blížil motorový vlak. Strojvodca začal prudko brzdiť a hlasno trúbiť. Viac však stihnúť už nemohol. Vlak sa rútil priamo na malých chlapcov. Koniec mohol byť smrteľný, no chlapci mali veľké šťastie, že prežili. Hrozivý príbeh zverejnila česká Televízia Prima a portál iDnes.

„Keď strojvodca vidí človeka na koľajniciach, musí okamžite zastaviť a ísť sa presvedčiť, či sa niečo nestalo," povedal pre televíziu Prima hovorca Českých dráh Radim Joklík.

Na videu môžeme vidieť, ako sa vlak prehnal po koľajniciach a chlapcov prešiel. Tí potom bez problémov vstali a bez zranenia utiekli. To, že sa im nič nestalo je však podľa expertov veľká náhoda.

Hazardovali so životom

Mladí chlapci si možno reálne neuvedomovali, že tento nápad by pri vyššej rýchlosti bol pre nich smrteľný.

„Vždy hrozí, že vietor, ktorý vzniká prejazdom vlaku, zdvihne oblečenie, a to sa môže zamotať na niektorú zo súčastí spodku vlaku," upozornil hovorca železničnej inšpekcie Martin Drápal.

Ak by vlak išiel rýchlosťou 60 až 70 kilometrov za hodinu, deti by určite neprežili. „Pri takej rýchlosti sú následky vždy smrteľné," zdôraznil Drápal.

Porušili zákon

Obaja chlapci svojim konaním porušili zákon a hrozí im poriadna pokuta. Ak ich chytí polícia, budú zrejme musieť zaplatiť 10 tisíc českých korún. To však ani zďaleka nie je dostatočný trest za tento životohrozujúci nápad.


ÚSTÍ NAD LABEM/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nebezpečenstvo

Dôležité udalosti