Zahraničné

Toto video sa stalo hitom internetu. Pripomenie vám, ako je vám vlastne dobre

dieta.jpg
Zdroj: savethechildren.org.uk

Aký dopad má vojna na deti?

Kampaň neziskovej organizácie Save the Children s názvom Save Syria´s Children uzrelo svetlo sveta len včera, ale už má milióny vzhliadnutí a koluje po internete rýchlosťou blesku. Ľuďom ukazuje, akými hrôzami si prechádzajú deti v Sýrie, kde už tri roky trvá občianska vojna. O život prišlo viac ako 11-tisíc detí a krajinu už opustilo viac ako milión utečencov. Ľudia utekajú pred mučením a bezhlavým vyčíňaním strelcov. 

Zdroj: savethechildren.org.uk

Schválne je vo videu zachytený život britského dievčatka, ktoré má krásny život. Je obklopené milujúcou rodinou, súrodencami a teplom domova. Stačí niekoľko sekúnd a o všetko príde. Silné posolstvo videa znie takto: "To, že sa to nedej u vás, neznamená, že sa to nedeje vôbec."


VEĽKÁ BRITÁNIA/ SÝRIA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.