Zahraničné

Policajti už vedia, čo zabilo Báru na maturitnom večierku. Výsledky vás prekvapia

bara.jpg

Najskôr sa špekulovalo, že za jej smrťou bola extáza. Vyšetrovatelia to ale vylúčili.

Pražskí kriminalisti zverejnili výsledky vyšetrovania záhadnej smrti 19-ročnej študentky Báry, ktorá zomrela na maturitnom plese v Prahe.

Čo zabilo mladú študentku Báru? S tým si lámali hlavy desiatky expertov. Najskôr sa špekulovalo, že za jej smrť mohla droga extáza, ktorú jej mal údajne niekto hodiť do pitia. To ale vyšetrovanie vylúčilo. Informuje tn.cz.

" Kriminalisti nechali vypracovať niekoľko rozsiahlych znaleckých posudkov z rôznych odvetví ako napríklad toxikológie, farmakológie alebo súdneho lekárstva. V uplynulých dňoch dostali detektívi pražského krajského riaditeľstva posledný očakávaný znalecký posudok. Zo znaleckých posudkov potom vyplýva, že mladá maturantka zomrela náhle v dôsledku nepriaznivej zhody rôznych okolností, " povedala hovorkyňa polície Jana Rösslerová.

Bára bola podľa polície pod silným stresom spôsobeným prípravou na maturitný večierok, navyše mala oslabený a vyčerpaný organizmus. Táto kombinácia sa jej stala osudnou. Na večierku skolabovala a lekári jej už nedokázali pomôcť.

" Je dôležité spomenúť, že v jej tele neboli žiadne omamné a psychotropné látky alebo jedy! Policajti s výsledkami vyšetrovania zoznámili rodinných príslušníkov a najbližšej dobe budú prípad odkladať podľa Trestného poriadku s tým, že trestný čin sa nestal, " dodala hovorkyňa.

V súvislosti s týmto prípadom napriek tomu kriminalisti trestne stíhajú celkom pätnásť ľudí. Väčšinou ide o dílerov extázy, na ktorých policajti prišli počas vyšetrovania.

PRAHA, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.