Zahraničné

Drsný útok na členky Pussy Riot: Pozrite sa, čo im neznámi mladíci urobili

Utok na Pussy Riot.jpg

Incident sa stal v McDonalde a podarilo sa ho nakrútiť na video.

Skupina mladíkov zaútočila na dve členky ruskej protestnej skupiny Pussy Riot. V rýchloobčerstvení McDonald's v Nižnom Novgorode ich ostriekali zelenou farbou a hádzali na ne odpadky.

Útok sa podarilo natočiť na video, ktoré skupina ihneď zverejnila na internete. Na zázname vidieť, ako Nadeždu Tolokonnikovovú a Mariu Aľochinovú napadli minimálne traja mladí muži. Najmenej dvaja mali na bundách takzvanú georgijevskú stužku, pripomínajúcu sovietske víťazstvo nad nacizmom v druhej svetovej vojne.

Útočníci obom ženám nadávali, kričali na nich, aby odišli preč z mesta a odcestovali do Ameriky. Na tváre, ruky a krk im nastriekali zelenú tekutinu z injekčných striekačiek.


"To bolí. Prečo to robíte! Nemáte právo mi ubližovať. Prosím, nikdy to už nikomu nerobte!" povedala mladíkom Tolokonnikovová.

Aľochinová podľa vlastných slov utrpela poranenia hlavy a na tvári jej okrem farby zostali aj krvavé škvrny. Návštevníci reštaurácie si celý incident nakrúcali na kamery a mobilné telefóny.

Dvojica členiek Pussy Riot pricestovala do Nižného Novgorodu s cieľom navštíviť miestnu trestaneckú kolóniu v rámci svojej kampane za práva väzňov.

Tolokonnikovová obvinila zo zinscenovania útoku miestnu políciu. Tá obvinenia odmietla a celý prípad začala vyšetrovať. 


NIŽNÝ NOVGOROD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.