Čech zavraždil priateľku na mieste, kde sa deti stretávajú so Santa Clausom

Pátranie po vrahovi.
Zdroj: Polisi

Následne utiekol so psím záprahom do arktickej oblasti.

Mladá žena (†26) pracovala v Laponsku ako sezónny pracovník vo festivalovom centre, kde sa deti stretávajú so Santa Clausom. Priamo tam ju niekto brutálne ubodal. Policajné vyšetrovanie strašnej udalosti je v plnom prúde, pravdepodobným páchateľom je jej český priateľ.

Angličanka v meste Kuttanen pracovala ako turistický sprievodca, jej mŕtvolu našli v sobotu ráno (3.12).

Fínska polícia okamžite spustila hon na jej 36-ročného českého priateľa. Toho neskôr našli v lese, kde ho zlomilo podchladenie. Cez víkend bolo v oblasti až -35 stupňov.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že k vražde došlo v sobotu ráno a že obaja boli sezónni pracovníci. Muž mal potom utiecť aj so psím záprahom do arktickej oblasti. Policajti do pátrania nasadili aj helikoptéru pohraničnej stráže.

Zdroj: Oxana Gracheva/shutterstock

Pri zatýkaní nekládol odpor a okamžite ho previezli do nemocnice v Rovaniemi.

Cudzincov do oblasti lákajú atraktívne mzdy počas hlavnej sezóny od novembra do januára. Neprekáža im ani to, že oblasť leží iba 50 km od polárneho kruhu.

Spoločnosť Santa Safari, pre ktorú žena pracovala, vo vyhlásení uviedla: „Je nám nesmierne ľúto, že člen nášho tímu bol nájdený mŕtvy. Všetkých nás to šokovalo a naše myšlienky sú s rodinou zosnulej."

Spoločnosť spolupracuje s políciou a snaží sa urobiť všetko pre to, aby finančne pomohla rodine.

KUTTANEN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti