Tragický víkend na diaľniciach. Poľadovica a zlé počasie si vybrali svoju daň

Katastrofálna situácia na českej D1.
Zdroj: TV Markíza

Situáciu môže ešte skomplikovať dážď a sneh, ktorý padá na väčšine územia.

Poľadovica na cestách sa postarala pod vážne dopravné nehody v susednom Česku a Maďarsku. Vyžiadali si najmenej 5 obetí.

Osudová sa im stala cesta z vianočných trhov vo Viedni. Autobus plný predvianočne naladených turistov sa na zľadovatenej vozovke maďarskej diaľnice M3 prevrátil. Doň potom postupne narazilo ďalších deväť áut a dva mikrobusy. Medzi obeťami je aj 13-ročný chlapec. Na mieste zasahovalo 14 sanitiek, záchranári ostupne vytiahli z áut desiatky zranených osôb a prevážali ich do okolitých nemocníc.

Jedno z havarovaných áut malo slovenskú ŠPZ-ku. Podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí ale Slováci vyviazli bez zranení. Maďarskú diaľnicu M3 v smere do Miškovca uzavreli v celej šírke až do dnešného popoludnia. (MAPA)


Zľadovatené cesty dramatizujú premávku aj v Čechách. Policajti tam vyzývajú vodičov, aby radšej na cesty ani nevychádzali. Najhoršia situácia bola na diaľnici D1 (MAPA) v smere na Brno. Narazilo do seba až 17 áut. Hromadná nehoda si vyžiadala jeden ľudský život. Na mieste boli aj ťažko zranení.

Ďalšiu smrteľnú nehodu hlásili z rovnakej diaľnice v opačnom smere (MAPA) na Prahu. Obeťou je vodič kamiónu, ktorý chcel po zrážke s dvoma ďalšími vozidlami označiť miesto nehody. Zrazilo ho prichádzajúce auto, ktoré zrejme na zmrznutej ceste nestihlo zabrzdiť.

Dopravné nehody so zranenými hlásili aj z ďalších úsekov diaľnic a okresných ciest. Uzavreté úseky spôsobovali dopravné problémy a zdržania. Situáciu môže ešte skomplikovať dážď a sneh, ktorý padá na väčšine územia. Pre celú krajinu platia výstrahy pred poľadovicou a to až do pondelkového rána.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédie

Dôležité udalosti