Zahraničné

Poznáme nový dátum konca sveta! Vraj zaručene príde apokalypsa

Koniec sveta
Zdroj: Shutterstock.com

Má to prísť o 80 dní.

A je to tu! Blíži sa „zaručený" koniec sveta. Ani sa nenadáme a dva mesiace po Vianociach to príde. Dátum určili na 22. februára 2014 Vikingovia, podľa ktorých príde apokalypsa.

Starodávni obyvatelia severnej Európy mu hovorili Ragnarök. V škandinávskych povestiach sa hovorí, že v tento deň zabije boha Odina obrovský vlk Fenrir. Prežijú len dvaja ľudia, ktorí založia novú civilizáciu.

Vo Veľkej Británi už „niektoré konce sveta" aktívne využili zábavné a obchodné spoločnosti. V meste York, ktoré je historicky spojené so Škandinávcami, každý večer trúbia na roh a to je varovanie pred nástupom Ragnaröka, informuje server Hlas Ruska.

Máme pre vás aj dobrú správu. Vzhľadom k tomu, že rok 2014 bude o dosť kratší, môžu byť kratšie aj diáre. Aj štátne rozpočty na budúci rok môžu byť iba šestinové. Je však možné, že by politici mohli chcieť mnoho položiek narýchlo minúť ešte pred vyčínaním vlka Fenrira, takže nakoniec nič neušetria, píše portál reflex.cz.

V každom prípade v tejto chvíli môžeme považovať boha Odina za úplnú „politickú mŕtvolu. Svedčí o tom aj fakt, že cestovné kancelárie dnes už vo veľkom chystajú novú letnú sezónu. A destinácie v Škandinávii tam nechýbajú a vôbec ich nemenia.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.