Je toto tvár útočníka z Istanbulu? Tureckí vyšetrovatelia našli už aj odtlačky prstov

Na verejnosť unikli tieto fotografie.
Zdroj: HABETURK/TWITTER

Celkový počet zadržaných podozrivých zo spoluúčasti na tejto teroristickej akcii sa tak zvýšil už na 12.

Turecký vicepremiér Numan Kurtulmuš dnes nevylúčil ďalšie predĺženie výnimočného stavu v krajine, ktorý by mal skončiť v noci zo 16. na 17. januára.

Ako vyhlásil dnes v Ankare, výnimočný stav potrvá dovtedy, kým to bude potrebné.
V Turecku, kde došlo v polovici júla k zmarenému pokusu o štátny prevrat, predĺžili následne vyhlásený výnimočný stav už v októbri o ďalších 90 dní.

Toto je pravdepodobne on:

Podpredseda tureckej vlády súčasne informoval, že vyšetrovatelia teroristického útoku na nočný klub Reina v Istanbule, by čoskoro mali poznať identitu páchateľa na úteku, pretože sa našli jeho odtlačky prstov.


Periodikum Sabah prinieslo dnes v skorých večerných hodinách informáciu o zadržaní ďalších štyroch podozrivých v súvislosti so spomínaným útokom, ktorý má najmenej 39 obetí. Celkový počet zadržaných podozrivých zo spoluúčasti na tejto teroristickej akcii sa tak zvýšil už na 12.

Turecká polícia uverejnila fotografie domnelého útočníkom z klubu Reina v Istanbule, islamský fanatik tam zabil až 39 ľudí.

Na internete sa objavilo video aj fotografie pravdepodobného útočníka. Štátna turecká agentúra Anadolu hovorí, že ho zachytili bezpečnostné kamery, no nie je jasné kde. Muž sa pravdepodobne po meste pohyboval už dlhší čas.

Muž zaútočil na nočný klub o 1:00 presne na Nový rok. K útoku sa už medzitým prihlásil Islamský štát. Napísal Daily Mail.

ISTANBUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Istanbul

Dôležité udalosti