Zahraničné

Video, ktoré vás donúti zamyslieť sa. Viete, čo všetko pre vás robia rodičia?

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Príbeh chlapca, ktorý uvidel otca v inom svetle, až keď bolo neskoro.

Video, ktoré pochádza z tvorby ázijskej spoločnosti, vám ukáže príbeh singapurského chlapca, ktorý nemal rád svojho otca. Myslel si, že je neúspešný a chudobný a nikdy by nechcel byť ako on. Všetko sa zmenilo, až keď vyrástol a pochopil, kto v skutočnosti jeho otec bol.

Príbeh sa začína so slovami malého chlapca: „Nemal som rád svojho otca. Bol chudobný a neúspešný, aj keď pracoval tvrdšie ako otcovia mojich kamarátov. Nemyslel som si, že je veľmi múdry a nikdy som ho nevnímal ako svoj vzor."

Zdroj: YouTube

Otec mu vždy na otázku, prečo nie sú bohatí odpovedal: „Kto povedal, že nie sme bohatí. Byť bohatý nie je o tom, koľko máš, ale koľko dáš."

Mladík to však nechápal a rozhodne nechcel byť taký ako jeho otec - chudobný a neúspešný. Preto sa rozhodol študovať na univerzite a neskôr pre prácu prestal chodiť domov.

Keď otec zomrel, odhalil tajomstvo, ktoré mu zmenilo celý život.

Otec, na ktorého nebol hrdý, bol oveľa bohatší ako všetci otcovia jeho kamarátov. Celý život pomáhal tým, ktorí to potrebovali. Vďaka nemu chorí a hendikepovaní ľudia zabúdali na svoje problémy a dokázali sa usmievať. Pri tom, on sám bol chorý a potreboval pomoc.

Peniaze, ktoré bral synovi z vreckového, posielal na dobročinné účely. Vďaka tomu aj jeho syn môže byť teraz na seba hrdý.

Aj keď nerozumiete anglickým titulkom, určite príbeh pochopíte.


BRATISLAVA/ zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.