Polícia našla mladú ženu, ktorú pred 18 rokmi uniesli

Ilustračné foto.
Zdroj: SHUTTERSTOCK/ Anton Prado PHOTO

Biologická rodina má z objavenia veľkú radosť.

Mladú ženu, ktorú pred 18 rokmi ešte ako novorodenca uniesli z nemocnice v americkom štáte Florida, prekvapivo objavila polícia živú a zdravú v štáte Južná Karolína. Päťdesiatjedenročnú Gloriu Williamsovú, ktorá dievča vychovala, zároveň vzali do väzby a obvinili z únosu.

Dievčinu s rodným menom Kamiyah Mobleyová objavila polícia na základe tipu, pričom jej totožnosť následne potvrdila analýza vzoriek DNA. Podľa šerifa polície v meste Jacksonville Mika Williamsa je mladá žena v poriadku, je však pochopiteľne značne rozrušená.

Williams dodal, že jej biologická rodina má z objavenia veľkú radosť. Rozhodnutie, kedy sa s ňou stretne, však necháva na samotnom dievčati. To bolo na svete v čase únosu v roku 1998 len deväť hodín, pričom z nemocnice na Floride ho vzala žena, ktorá sa vydávala za zdravotnú sestru.

Mobleyovú potom vychovávala Williamsová pod iným menom ako svoju vlastnú dcéru. Polícia v súvislosti s jej únosom dostala od začiatku vyšetrovania dovedna 2500 najrôznejších tipov. Rozlúsknuť prípad jej však pomohol len jeden z nich, ktorý dostala minulý rok, uviedla stanica BBC.

JACKSONVILLE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zadržanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.