Zahraničné

Dojímavé príbehy ľudí, ktorí zmizli spolu s malajzijským lietadlom

titulka.jpg

Po Boeingu 777 pátrajú už od soboty. Zatiaľ bez stopy.

Otec, ktorý tušil, že sa stane niečo zlé Austrálčan Paul Weeks (39) z Perthu mal zrejme zlú predtuchu ešte pred tým, ako nasadol do osudného malajzijského lietadla letu MH370, ktoré sa stratilo v sobotu niekde nad Thajským zálivom a Juhočínskym morom.

Paul cestoval za vysneným novým zamestnaním. Pred odchodom dal svojej žene snubný prsteň a hodinky so slovami, že „ak sa mu niečo stane, praje si, aby tieto veci zdedili jeho deti na pamiatku."

Jeho žena Danica a ich dvaja synovia stále nestrácajú nádej a dúfajú, že Paula ešte uvidia. Spoločne sa modlia za zázrak.


Manželský pár, ktorý cestoval za dobrodružstvom

Austrálčania Robert Lawton (58) a jeho žena Catherine (54) nastúpili do lietadla malajzijskej spoločnosti s nadšením. Tešili sa na poriadne dobrodružstvo. Ich sused médiám prezradil, že to „mal byť prvý krok k ich novému spoločnému životu."


Zaľúbení tínedžeri leteli z dovolenky domov

V zmiznutom lietadle sedeli aj tínedžeri Hadrien Wattrelos (17) a Zhao Yanová (18), ktorí študujú na francúzskej škole v Pekingu. Vracali sa z dovolenky v Malajzii spolu so Zhainou mamou a mladšou sestrou.

Mladí zaľúbenci iba nedávno zverejnili na sociálnej sieti Facebook svoju spoločnú fotografiu s komentárom od Hadriena: „Milujem ťa!"


Po zmiznutom lietadla je nezvestných 239 ľudí

Na palube Boeingu 777 malajzijskej leteckej spoločnosti bolo 227 pasažierov a 12 členov posádky. Lietadlo smerovalo z Kuala Lumpur do Pekingu. Záhadne zmizlo z radarov v sobotu ráno a doteraz o ňom nie sú žiadne správy.

Podľa predbežných správ bolo 152 cestujúcich z Číny, 38 z Malajzie, 7 z Indonézie, 6 z Austrálie, 5 z Indie, 3 z USA. Okrem nich sedeli v lietadle aj ľudia z Francúzska, Nového Zélandu, Kanady, Ukrajiny, Ruska, Taiwanu a Holandska.

PEKING/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.