Razia za hranicami Slovenska! Prehovoril spolubývajúci muža podozrivého z terorizmu

Razia za hranicami Slovenska! Prehovoril spolubývajúci muža podozrivého z terorizmu

Podozrivému utečencovi zadržali mobilný telefón a dokumenty, ktoré skúmajú nemecké orgány.

Veľká policajná razia v azylovom dome neďaleko našich hraníc. V rakúskom Hainburgu, kde žije mnoho Slovákov, zadržala špeciálna jednotka muža. Údajne je prepojený s teroristami, ktorí plánovali útok v Nemecku.

Miestne noviny hovoria o fantastickej akcii nemeckých a rakúskych policajných jednotiek, pri ktorej zadržali mladého muža. Ten môže byť prepojený na teroristov. Starosta Hainburgu to pre rakúske média potvrdil. Na nás nemal čas. Viac nám nepovedal ani zamestnanec mestského úradu.

,,Nám nedali informácie, my nevieme čo je za tým, keď je fakt niekto za tým, že terorizmus, potom to my nebudeme vedieť," povedal zamestnanec radnice.

Podľa dostupných informácii mal podozrivý priamy kontakt na muža, ktorého zadržali v Nemecku. Údajne plánoval útok v Augsburgu.

S riaditeľom azylového domu sa nám nepodarilo skontaktovať.

Špeciálne komando zadržalo 25-ročného muža v azylovom dome. Spolu s ním zaistili mobilný telefón a rôzne dokumenty. Nám sa podarilo stretnúť obyvateľa azylového domu, ktorý sa s podozrivým aj poznal.

"Aha, áno, áno, Mohamed Ali . Áno, viem o tom. Bola tu polícia, ale viem to iba z rozprávania. Toho muža poznám iba z videnia. Myslím, že je to dobrý muž, nevidel som, aby s ním boli niekedy nejaké problémy," povedal nám. Prezradil, že muž je z arabských krajín, myslí si, že z Iraku, ale hovoril arabsky.

Obyvatelia Hainburgu o zatýkaní hovoria, no migrantov sa neobávajú. ,,Je ťažké o tom hovoriť, nechcem mať kvôli tomu problémy, ale áno, bola tu polícia a niekoho odviedli," povedal nám miestny obyvateľ. 

,,Tak akože títo utečenci, dosť ich prišlo takto bez papierov, tak je možné, že sa medzi nimi dostali, takí čo tu potom robia zlo," hovorí Slovenka Ľuba, ktorý roky žije v Hainburgu.

Naše úrady o razii v Rakúsku vedeli, no neposkytli nám žiadne informácie, keďže sa to stalo mimo nášho územia. Nepodarilo sa nám ani zistiť, či sa muž nezdržiaval aj na Slovensku.


HAINBURG/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hainburg

Dôležité udalosti