Zahraničné

Záhadný list opisuje pád lietadla Malaysia Airlines

Zmiznute lietadlo.jpg

Tvrdí, že lietadlo vo vzduchu horelo.

Nová stopa? Internetom koluje emailová správa, v ktorej muž menom Mike McKay tvrdí, že zrejme videl pád lietadla MH-370. Píše, že pracuje na ropnej plošine Songa Mercur južne od Vietnamu. V čase nehody vraj na oblohe videl horiaci predmet. Aj keď list vyzerá na prvý pohľad dôveryhodne, treba ho brať s rezervou. Jeho autenticitu potvrdil iba novinár Bob Woodruff zo stanice ABC. Vietnamské úrady v spomínanej oblasti vraj nič nenašli.


Pozrime sa na informácie v liste podrobnejšie

Najčudnejšie pôsobí emailová adresa príjemcu. Michael Jerome McKay odoslal správu na adresu "[email protected]" v stredu 12. marca, teda štyri dni po zmiznutí lietadla. V správe sa sťažuje, že malajzijskú aj vietnamskú políciu nakontaktoval pred „niekoľkými dňami", no bez odozvy. Komu ale bola táto správa adresovaná? Mohlo by ísť o Medzinárodné letisko Phu Quoc, no žeby používali na komunikáciu Gmail?

List začal kolovať Twitterom rýchlosťou svetla, no ako prvý ho zverejnil Nemec Florian Witulski - kameraman a korešpondent pre viaceré ázijské média, v súčasnosti pracujúci v Bangkoku.

Ropná plošina Songa Mercur naozaj existuje na lokalite, ktorú McKay popisuje v liste.

V závere emailu uvádza autor svoje číslo pasu, pred ktorým je skratka Nového Zélandu. LA888818 je naozaj formát novozélandských pasov. Ale nie je to veľká náhoda, že v ňom je toľko osmičiek (šťastné číslo Číňanov)?

Našli lietadlo na satelitných snímkach?

Objavila sa aj druhá horúca stopa. Istý Mike Seberger objavil na satelitnej snímke na dne oceánu predmet, ktorý nápadne pripomína vrak lietadla. "Najprv som snímku len tak preletel pohľadom s tým, že na nej nič nie je. No potom som sa k nej vrátil a uvedomil si, že je na nej niečo, čo sa podobá na lietadlo," povedal Seberger CNN.


BANGKOK/TVNOVINY.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.