Zahraničné

Kam až mohlo doletieť nezvestné lietadlo Malaysia Airlines

Mapa, kam az mohol boeing doletiet.jpg
Mapa, kam až mohol boeing doletieť Zdroj: huffingtonpost.com

Lietadlo mohlo byť unesené s úmyslom použiť ho neskôr pre iný účel.

Americkí vyšetrovatelia vyslovili podozrenie, že zmiznutý boeing malajzijských aerolínií pokračoval v lete ešte štyri hodiny po tom, čo s ním riadenie letovej prevádzky stratilo kontakt. Napísal to dnes denník Wall Street Journal (WSJ). Ten taktiež tvrdí, že lietadlo mohlo byť unesené s úmyslom použiť ho neskôr pre iný účel. Mali na mysli niečo podobné, ako bol útok na Dvojičky?!

Zdroj: huffingtonpost.com

Predpoklad amerických expertov je založený na údajoch z motorov lietadla, ktoré sa automaticky posielajú pozemnej kontrole ako súčasť údržby stroja. Podľa WSJ to vyvoláva otázky, prečo zmiznuté dopravné lietadlo pokračovalo v lete a či ho v tom čase niekto pilotoval.

Plané nádeje: Na mieste naznačenom čínskym satelitom nenašli trosky lietadla

Malajzijské úrady dnes oznámili, že na mieste, kde sa podľa čínskych satelitných záberov mohli nachádzať trosky zmiznutého dopravného lietadla, po ňom nenašli žiadne známky. Bezvýsledne bolo aj pátranie vietnamských lietadiel.

Zdroj: SITA
Šéf malajzijského úradu civilného letectva Datuk Azharuddin Abdul Rahman informoval, že miesto dnes prehľadali lietadlá. "Išli sme tam, nie je tam nič," citovala jeho vyjadrenie pred novinármi v Kuala Lumpure agentúra AP.

Vietnamskí predstavitelia predtým uviedli, že príslušná oblasť - ležiaca neďaleko miesta, kde lietadlo stratilo minulý týždeň kontakt s riadením letovej prevádzky - už bola v posledných dňoch "dôkladne prehľadaná".

Zdroj: SITA
Na informácie poskytnuté čínskym satelitom reagoval dnes aj Vietnam, ktorý na miesto vyslal dve lietadlá. Tiež však rovnako ani pri opakovaných preletoch trosky malajzijského stroja nenašli, informoval novinár agentúry Reuters, ktorý bol na palube jedného z pátracích lietadiel.

Čínsky satelit zachytil plávajúce objekty

Webová stránka čínskeho vládneho úradu predtým zverejnila satelitné zábery, na ktorých bolo v mori pri južnom cípe Vietnamu a východne od Malajzie vidno tri plávajúce objekty rôznej veľkosti. Zábery pochádzali ešte z nedeľňajšieho dopoludnia (9. marca).

Zdroj: SITA

HOČIMINOVO MESTO, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.