Zahraničné

Boxer sa nevedel dočkať majiteľa. 15 minút naňho trúbil

Boxer trúbil klaksónom.jpg
Boxer trúbil klaksónom Zdroj: YouTube

Video, ktoré vás dostane.

Sakramentsky nervózny boxer! Keď ho jeho majiteľ nechal v aute, odišiel do galérie a dlho nechodil, 18-mesačná fenka Fern položila labky na klaksón a 15 minút vkuse trúbila.

Milá udalosť sa stala v Dundee v Škótsku.

Zdroj: YouTube

"Vracal som sa z galérie a na parkovisku som zbadal, ako pred mojim trúbiacim autom stojí hlúčik ľudí. Najprv som si myslel, že sa stalo niečo zlé. Keď som  však prišiel bližšie, videl som, ako si ľudia na mobil nakrúcajú mojho psa, ktorý sedel na prednom sedadle a neustále trúbil," povedal denníku Metro majiteľ psa Graham Haddow.

Ako dodal, obvykle sa jeho pes teší z jeho návratu, tentokrát však bolo všetko inak. "Ani sa na mňa nepozrel a neustále trúbil. Asi bol poriadne nahnevaný," s úsmevom dodal jeho majiteľ.


DUNDEE/TVNOVINY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

V Náhornom Karabachu bolo násilne vysídlených vyše 10-tisíc ľudí, ktorí sú nútení bez jedla žiť pod holým nebom.

Uviedol to arménsky minister zahraničných vecí Ararat Mirzojan. Arménsko obvinilo Azerbajdžan z "etnických čistiek a masových zverstiev" voči arménskej populácii v Karabachu. Azerbajdžan tento región v priebehu utorka a stredy vojensky obsadil. (TASR)

Krátka správa

Ruské úrady počas protivojnových protestov zatkli vyše 20-tisíc ľudí za účasť na mierumilovných protestoch.

Vyhlásila expertka Organizácie spojených národov (OSN) Marijana Kacarovová počas diskusie o situácii v Rusku na pôde Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) v Ženeve. Kacarovová ďalej uviedla, že proti zatknutým bolo v Rusku vznesených 600 obvinení za "protivojnové aktivity". Pripomenula prípad Olega Orlova z ruskej mimovládnej neziskovej organizácie na ochranu ľudských práv Memorial, ktorá minulý rok získala Nobelovu cenu za mier. Orlov je jedným z obvinených a hrozí mu 15 rokov za mrežami. (TASR)

Krátka správa

V dôsledku záplav bolo z Líbye vnútorne vysídlených už vyše 43 000 ľudí.

Oznámila to vo štvrtok Medzinárodná organizácia pre migráciu. Obyvatelia z postihnutých oblastí naliehavo potrebujú pitnú vodu, jedlo, aj psychosociálnu pomoc a podporu duševného zdravia.

Krátka správa

Frakcia maďarského Fideszu nepodporí vstup Švédska do NATO.

Uviedli to poslanci parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP, ktorí rokujú druhý deň v severomaďarskom Ostrihome. Poslanci si v rámci tohto výjazdového rokovania pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku. Gulyás o filme povedal, že je šokujúci a plný klamstiev. Maďarsko podľa jeho slov očakáva od Štokholmu vysvetlenie.

Krátka správa

Zosadený nigerský prezident sa domáha prepustenia cez súdny dvor ECOWAS.

Mohamed Bazoum podal sťažnosť na súdny dvor Hospodárskeho združenia západoafrických štátov (ECOWAS) vo veci svojho únosu a zadržiavania. Bazoumov právnik Seydou Diagne žiada, aby nariadil okamžité prepustenie Bazouma, jeho manželky a ich syna. Sú internovaní od 26. júla, keď v Nigeri došlo k prevratu.