Zahraničné

Ako žijú pasáci a ako sa pri nich majú prostitútky?

Prostitútka - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

"Ľahké ženy" v mestách zarobia pasákom viac ako drogy.

Americkí pasáci si týždenne vyjdú na pekné peniaze. Vraj zarábajú až 33-tisíc dolárov (cca 23 760 €). Údaje zverejnili po prvom rozsiahlom výskume prostitúcie v USA, ktoré vypracovala pre ministerstvo spravodlivosti nezávislá organizácia Urban Institute.

Zamerali sa na prostitútky v Atlante, Dallase, Denveri, Kansas City, Miami, Seattli, San Diegu a Washingtone. V týchto mestách bol zisk z prostitúcie 40 až 290 mil. dolárov, ale trend bol zostupný. Podľa agentúry AFP štúdiu vypracovali na základe analýzy z údajov z roko 2003-2007.

Americký pasáci za sedem dní zarobia od 5 000 do 33-tisíc dolárov. Z toho tri štvrtiny inkasujú v hotovosti. Asi pätina prostitútok získava zákazníkov cez internet.

Výdavky a drogy

Na získanie „predajných" dievčat používajú pasáci rôzne metódy, napríklad lacného zárobku. Až 15 percent priznáva, že ich „zamestnávatelia" používajú násilie.

Niektoré prostitútky odvádzajú pasákom stále denné poplatky 400 - 1000 dolárov (288 - 720 €). Ak nenaplnia dennú taxu, musia sa vrátiť späť na ulicu a šlapať.

Zdroj: shuterstock.com

Údajne veľa pasákov zakazuje „zamestnankyniam" užívať tvrdé drogy. Z analýzy ďalej vyplynulo, že aj pasáci majú svoje náklady - najviac platia za dopravu. Dievčence vozia z miest do veľkých športových klubov a podnikov, kde sú najviac žiadané. Ďalšími nákladmi je oblečenia a kozmetika.

Polovica prostitútok účtuje, závisí to od stráveného času, od 200 do 400 dolárov (144 - 288 €) od jedného klienta. V niektorých mestách sexuálne služby vynášajú viac ako drogy. Jeden pasák sa dokonca nechal počuť, že 5 až 10 percent tvoria klientelu policajti, informuje portál eurospravy.cz

USA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.