Zahraničné

Člena Mansonovej „krvilačnej" rodiny prepustili na slobodu

20090807_193944_LA116.jpg

Odsúdili ho na doživotie za dve vraždy.

Amerického zločinca Brucea Davisa odsúdeného na doživotie za dve vraždy, ktoré v roku 1969 spáchal s členmi tzv. rodiny Charlesa Mansona, podmienečne prepustili na slobodu.

Rozhodnutie komisie však ešte bude musieť potvrdiť kalifornský guvernér Jerry Brown, ktorý vlani zamietol podobné rozhodnutie tej istej komisie s tým, že 71-ročný Davis ešte stále predstavuje pre verejnosť potenciálne nebezpečenstvo.

Muž si odpykáva doživotný trest v kalifornskej štátnej väznici od roku 1972, kedy ho súd uznal vinným z vraždy učiteľa hudby Garyho Hinmana, ktorý bol v júli 1969 dobodaný na smrť, a kaskadéra Donalda Sheu, zabitého mesiac nato.

Zdroj: SITA

O podmienečnom prepustení Davisa, ktorého zadržali v roku 1972 po roku na úteku, prvý raz rozhodli v 2010. Na slobodu sa však nedostal, keďže vtedajší kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger rozhodnutie zamietol.

Charles Manson sa stal jedným z najviac neblaho preslávených zločincov 20. storočia v lete 1969, keď naviedol skupinu svojich väčšinou mladých stúpencov k zavraždeniu siedmich ľudí. Podľa prokurátorov išlo o súčasť jeho plánu vyvolať rasovú vojnu medzi bielymi a čiernymi Američanmi.

Najznámejšou obeťou tohto besnenia bola herečka Sharon Tateová, ktorú skupina zavraždila v jej dome spolu s ďalšími štyrmi osobami. Herečka sa nachádzala v deviatom mesiaci tehotenstva; dieťa čakala s poľsko-francúzskym filmovým režisérom Romanom Polanským.

LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.