Británia vyslala stíhačky k pakistanskému lietadlu, ktoré smerovalo do Londýna

Stihacka F16.
Stihacka F16. Zdroj: TASR/AP

Pre podozrenie z podvodov zatkli nemenovaného 52-ročného pasažiera.

Britské vzdušné sily vyslali dnes popoludní stíhačky k civilnému dopravnému lietadlu, ktoré smerovalo z pakistanského Láhauru do Londýna. Stroj spoločnosti Pakistan International Airlines vzhľadom na prítomnosť "rušivého cestujúceho" taktiež odklonili a namiesto londýnskeho letiska Heathrow pristálo na letisku Stansted severovýchodne od britskej metropoly.

Podľa vyhlásenia vzdušných síl stíhačky typu Typhoon vzlietli zo základne na východe Anglicka, pričom uvedené lietadlo "zachytili a bezpečne eskortovali" na cieľové letisko. Polícia anglického grófstva Essex uviedla, že jej príslušníci po pristátí lietadla hovorili s ľuďmi na palube, pričom prevádzka letiska Stansted nebola prerušená. Podľa vyjadrenia polície nebol predpoklad, že by mohol mať tento incident charakter únosu alebo teroristického činu. Polícia v Londýne neskôr oznámila, že pre podozrenie z podvodov zatkli nemenovaného 52-ročného pasažiera.

K zadržaniu tohto muža malo dôjsť pôvodne po pristátí na londýnskom letisku Heathrow. Oficiálne zdroje neuviedli, či bol zároveň osobou označenou za "rušivého cestujúceho", upozornili však, že voči nemu nebolo vznesené takéto obvinenie.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stíhačky

Dôležité udalosti