Zahraničné

Pápeža Františka pozvali, aby predniesol príhovor v Kongrese

Pápež František a novorodenec
Pápež František a novorodenec Zdroj: SITA

Pápež podľa všeobecného očakávania pricestuje do USA v septembri 2015.

Predseda americkej Snemovne reprezentantov John Boehner pozval pápeža Františka, aby predniesol príhovor na spoločnom zasadnutí Kongresu, keď príde na návštevu Spojených štátov. Informovali o tom vo štvrtok tlačové agentúry AP a Reuters.

Pápež podľa všeobecného očakávania pricestuje do USA v septembri 2015 a zúčastní sa na Svetovom stretnutí rodín vo Filadelfii. Na návštevu ho pozvali aj starostovia viacerých ďalších amerických miest.

Boehner je najvyššie postavený katolík, zvolený v súčasnosti do amerického verejného úradu. Vo vyhlásení uviedol, že pápež inšpiroval milióny ľudí svojím prístupom k veriacim a pokorným riadením katolíckej cirkvi. "Vyzýva všetkých ľudí, aby viedli životy plné lásky, odpúšťania, súdržnosti a pokornej služby," vyjadril svoj obdiv Boehner.

Predseda snemovne informoval, že poslal pápežovi otvorené a oficiálne pozvanie. Snažil sa tak včas zabezpečiť, aby si pápež zaradil Kongres do svojho cestovného plánu.

"S úctou a obdivom som pozval pápeža Františka, hlavu štátu Vatikán a prvého pápeža pochádzajúceho z Amerík, aby predniesol príhovor v americkom Kongrese," napísal Boehner.
Boehner vo vyhlásení vyzdvihol pápežovu výzvu chrániť tých najzraniteľnejších - chorých, sociálne znevýhodnených, "chudobných a nenarodených".

Prezident Barack Obama má naplánované stretnutie s pápežom 27. marca vo Vatikáne, keď bude na ceste po Európe.

WASHINGTON, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti