Zahraničné

Najlepšie miesto pre život na svete je 45 minút od Bratislavy

Nočná Viedeň
Zdroj: shutterstock

Obsadilo 1. miesto v rebríčku z 233 metropol.

Podľa medzinárodnej štúdie o kvalite života v mestách po celom svete, ktorú vypracovala poradenská spoločnosť Mercer Consulting Group získala Viedeň opäť prvenstvo. Za Viedňou s najvyššou kvalitou života na svete nasledujú podľa štúdie Zürich, Auckland, Mníchov a Vancouver.

Viedenský primátor Michael Häupl v tejto súvislosti povedal, že skutočnosť, že mesto Viedeň bolo už po niekoľkýkrát opäť ocenené za najvyššiu kvalitu života, je ocenením a záväzkom zároveň.

Zdroj: shutterstock

Mesto Viedeň investovalo aj v ťažkých časoch, súčasné prvenstvo je dôkazom toho, že táto "viedenská cesta" je správna. Investície do vzdelania, výskumu a pracovných miest sú pre rakúsku metropolu dôležité nielen v danom momente, ale aj pre zabezpečenie kvality života vo Viedni do budúcnosti.

Spoločnosť Mercer porovnávala kvalitu života v 223 metropolách po celom svete podľa 39 kritérií ako politická a hospodárska situácia, bezpečnosť, zdravotná starostlivosť, verejná doprava, služby, vzdelanie, bytová politika či ochrana životného prostredia.

VIEDEŇ/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.