Zahraničné

Zmiznuté lietadlo: Vyšetrovatelia pracujú s verziou, že ho uniesli

lietadlo.jpg

Malajzijská polícia prehľadáva aj dom kapitána.

Malajzijská polícia začala prehľadávať dom kapitána nezvestného letu Malajzijských aerolínií MH370 po tom, ako dnes premiér krajiny potvrdil, že let bol úmyselne odklonený zo svojej trasy.

Tá dorazila k domu kapitána lietadla, 53-ročného Zaharia Ahmada Šacha, dnes popoludní, chvíľu nato, ako premiér Nadžíb Razak ukončil svoju tlačovú konferenciu.

Vyšetrovatelia potvrdili, že lietadlo, ktoré zaznamenal vojenský radar, bol skutočne nezvestný let MH370, ktorého komunikačné prístroje boli pravdepodobne vypnuté ešte predtým, ako lietadlo pred týždňom doletelo k východnému pobrežiu Malajzie, povedal dnes Nadžíb.

Potvrdil, že nezvestné malajzijské lietadlo niekto prinútil k odklonu z trasy do Pekingu, pretože preletelo cez Malajziu a smerovalo na západ.

Povedal, že rádiový odpovedač bol úmyselne znefunkčnený, vylúčil haváriu stroja a pripustil možnosť jeho únosu.

Premiér uviedol, že sa teraz vyšetrovatelia pokúšajú vysledovať lietadlo v dvoch možných koridoroch - severnom, ktorý vedie zo severného Thajska k hraniciam Kazachstanu a Turkménska a južnom, vedúcom z Indonézie do južnej časti Indického oceánu.

Oblasť pátrania rozšírili na základe najnovších dostupných satelitných údajov. "Pátranie po MH370 jasne vstúpilo do novej fázy... Dúfame, že nás tieto nové informácie privedú o krok bližšie k nájdeniu lietadla," dodal.

KUALA LUMPUR / TASR / KK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.