Po banskom nešťastí Porošenko vyhlásil celoštátny smútok

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock/Adam J

Nešťastie sa odohralo v uhoľnej bani Stepova v dedine Hluchiv v okrese mesta Sokaľ.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil celoštátny smútok v súvislosti s dnešným banským nešťastím v Ľvovskej oblasti. Informovali o tom agentúry UNIAN a Ukrinform.

Porošenko zároveň nariadil vláde, aby vykonala previerku všetkých ťažobných spoločností na Ukrajine ohľadne dodržiavania bezpečnostných pravidiel.

Nešťastie sa odohralo v uhoľnej bani Stepova v dedine Hluchiv v okrese mesta Sokaľ. V čase, keď bolo pod zemou 172 baníkov, 34 z nich v hĺbke 550 metrov, došlo k výbuchu metánu. Zahynulo osem baníkov a deväť utrpelo vážne zranenia.

Všetkých baníkov už záchranári dostali na povrch, uvádzajú agentúry. Predtým písali, že 20 baníkov je nezvestných.

KYJEV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Baňa

Dôležité udalosti

ONLINE: Nemecký prezident vyzval Putina, aby sa stiahol z Ukrajiny ON-LINE
  • Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken oznámil zriadenie novej skupiny, ktorá pomôže v úsilí ukrajinskej generálnej prokuratúry zdokumentovať vojnové zločiny a ďalšie zverstvá spáchané na Ukrajine.

  • Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) v stredu uviedol, že približne 300 rodinám z Ruska a Ukrajiny bol schopný poskytnúť informácie o osude ich blízkych.

  • Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa okamžite stiahol z Ukrajiny.