Ôsmi Iračania, ktorí znásilnili Nemku, už poznajú svoje tresty

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Nemka, ktorá je odvtedy v traumatickom stave a ktorá strávila časť minulého roka na psychiatrii, sa v súdnej sieni neobjavila.

Osem utečencov z Iraku dnes Krajinský súd vo Viedni uznal za vinných zo sexuálneho zneužitia a brutálneho skupinového znásilnenia mladej Nemky počas silvestrovskej noci 2015. Zároveň ich odsúdil na nepodmienečné tresty odňatia slobody v rozmedzí 9-13 rokov.
Deviaty, najstarší z mužov vo veku 22-48 rokov, si vypočul oslobodzujúci verdikt zdôvodnený pochybnosťami súdu o jeho vine.

V zdôvodnení rozsudkov, ktoré zatiaľ nie sú právoplatné, sudkyňa nenašla priveľa poľahčujúcich okolností s výnimkou ich doteraz bezúhonného života. K vyšetrovaniu prípadu prispeli iba dvaja z nich, v plnom rozsahu sa priznal iba jediný z obžalovaných; tento 27-ročný muž strávi za mrežami desať rokov. O rok nižší trest vymeral súd vo Viedni najmladšiemu, 22-ročnému obžalovanému.

Stopy po spermiách šiestich z mužov sa našli na ženinom tele; napriek tomu všetci obžalovaní - až na jediného - tvrdili, že sú nevinní, a pokúšali sa vinu preniesť na iného z krajanov. Nič na tom nezmenil ani fakt, že väčšina z Iračanov je v príbuzenskom vzťahu. Aj tí, ktorí pripustili pohlavný styk s 28-ročnou obeťou, hovorili o tom, že sa tak stalo z jej iniciatívy.

Žena, ktorá bola v silne podnapitom stave, mala podľa znaleckého posudku v organizme najmenej dve promile alkoholu, precitla zrazu na posteli v malej izbe v spoločnosti neznámych mužov, ktorí ju postupne zneužili.

Nemka, ktorá je odvtedy v traumatickom stave a ktorá strávila časť minulého roka na psychiatrii, sa v súdnej sieni neobjavila.

O ďalšom osude Iračanov po odpykaní trestov vrátane vyhostenia sa bude rozhodovať až po tom, čo súdny verdikt nadobudne právoplatnosť, naznačil hovorca rakúskeho ministerstva vnútra Karl-Heinz Grundböck.

VIEDEŇ/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti