Podľa právnika obvinenej Vietnamky Kim Čong-nama nezavraždili

Malajzijská polícia analyzuje záznam z bezpečnostných kamier na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpure.
Zdroj: YouTube/The Star Online

Tvrdí, že pravdepodobne zomrel prirodzenou smrťou.

Právnik vietnamskej občianky, ktorá údajne na letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur zavraždila Kim Čong-nama, nevlastného brata severokórejského diktátora Kim Čong-una, uviedol, že Kim pravdepodobne zomrel prirodzenou smrťou.

Malajzijský právnik Selvam Shanmugam pre vietnamský spravodajský portál VN Express povedal, že jeho klientka, 28-ročná Doan Thi Huong, nemohla Kim Čong-nama zabiť nervovoparalytickou bojovou látkou VX, z čoho ju obviňujú malajzijské úrady.

"Som pevne presvedčený, že nie je (vinná)," uviedol počas pracovnej návštevy Vietnamu Shanmugam. Kim Čong-nam zomrel 13. februára po tom, ako mu na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpure potreli dve ženy tvár jedom.

Podľa malajzijskej polície pri tom použili nervovoparalytickú bojovú látku VX, ktorú OSN klasifikuje ako zbraň hromadného ničenia. Okrem Vietnamky je z Kimovej vraždy obvinená aj 25-ročná Indonézanka Siti Aisyahová.


HANOJ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vražda

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Na fotografii, ktorá sa šírila začiatko mája na slovenskom Facebooku, nie sú žiaci z ukrajinského Ľvova, ale z ruskej Penzy.

  • Lídri Estónska, Lotyšska a Litvy v stredu v spoločnom vyhlásení schválili "historické rozhodnutie" Fínska a Švédska požiadať o členstvo v Severoatlantickej aliancii.