Zahraničné

Muža napadla zákerná baktéria, ktorá ho žerie zaživa

Alex Lewis
Zdroj: Internet

Otca trojročného chlapca napadol streptokok skupiny A.

Z tohto príbehu doslova mrazí. V novembri prišiel tento muž domov s nachladnutím, po štyroch mesiacoch prišiel o tri končatiny a pery. Otca trojročného synčeka totiž napadla zákerná baktéria, ktorá ho žerie zaživa.

Zdroj: Internet

Alex Lewis (34) prišiel len za štyri mesiace o obe nohy a ľavú ruku, jeho tvár je k tomu ešte výrazne znetvorená.

Alexovi problémy začali v novembri, vtedy si myslel, že je prechladnutý. Jedného novembrového sobotňajšieho večera si išiel skôr ľahnúť, o druhej v noci sa ale prebudil a všade okolo bol jeho moč s krvou. Keď sa pozrel na svoje telo, tak jeho koža bola fialová. Okamžite ho previezli do nemocnice. Tam mu lekári diagnostikovali, že ho napadol streptokok skupiny A.

Vo väčšine prípadov je táto baktéria neškodná, ale v prípade Alexa sa vyvinula do sepsy a toxického šoku. Onedlho začali Alexovi kolabovať orgány a lekári ho na týždeň uviedli do kómy, aby zabránili šíreniu baktérie.

Jeho partnerke Lucy, s ktorou má trojročného syna Sama, v tej dobe povedali, aby sa s ním išla rozlúčiť. " Povedali mi, že má len trojpercentnú šancu na prežitie. Povedali, že keď prežije noc, bude to veľké šťastie, " prezradila so slzami v očiach Lucy denníku Southern Daily Echo.

Jeho nohy, ruky, prsty, pery, no aj končeky uší sčerneli a odumreli, ale Alex prežil. Následne ho previezli do okresnej nemocnice v Salisbury. Tam mu lekári oznámili, že mu musia amputovať obe nohy a ľavú ruku nad lakťom.

Aj cez všetky útrapy zostal Alex pozitívny. " Je to obrovská zmena. Môj život nebude rovnaký ako predtým, rodinný život tiež nebude ako predtým. Som ale šťastný, že som na žive. Chcem len dostať šancu, aby som mohol chodiť na vychádzku so svojím synom a psom, " povedal Alex portálu DailyEcho. co.uk.

Pre Alexa nebola najťažšia obrovská bolesť, ktorú prežil, ale to, že sa ho bál jeho vlastný syn. " Keď som stratil pery, odmietol ku mne ísť. Aj keď to obrovsky bolelo, zvyškom amputovanej ruky som ho objal, " opísal Alex.

Lucy dodala, že potom synovi vysvetlili, že otecko je Power Ranger.To je postava z detského amerického televízneho seriálu. Potom, čo sa zotaví z operácií, bude prevezený na špecializovanú kliniku v Roehampton, kde dostane umelé končatiny. Alex sa už teší až si zase bude môcť zahrať golf a ísť na prechádzku so svojím synom a labradorkou Holly. " Môj otecko je Power Ranger, " hovorí trojročný Sam.

STOCKBRIDGE, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.