Zahraničné

Brutalita na Ukrajine očami redaktora TV Markíza

Protesty na Ukrajine
Zdroj: SITA

Ukrajinský parlament nedôveru vláde nevyslovil

Kovové barikády, ozbrojení civilisti a stovky predstaviteľov poriadkových síl v uliciach. Takto to momentálne vyzerá hlavne mesto Ukrajiny Kyjev. V napätej situácií medzi demonštrantami dnes bol aj štáb TV Markíza.

Demonštranti si prvé víťazstvo po týždni v uliciach nepripísali. Hlasovanie v parlamente o nedôvere vláde neprešlo. Premiér sa ale za brutálne incidenty ospravedlnil. Protesty, neprotesty, prezident si aj v tejto napätej situácii odletel na pracovnú cestu do Číny.

Zdroj: SITA

Ukrajinský parlament nedôveru vláde nevyslovil

Ukrajinský parlament nepodporil návrh opozície na vyslovenie nedôvery vláde Mykolu Azarova, ktorá 21. novembra rozhodla o pozastavení príprav na integráciu Ukrajiny do európskych štruktúr.

Za opozičný návrh na odvolanie vlády hlasovalo len 186 poslancov. Na to, aby bol návrh troch opozičných frakcií schválený, bolo potrebných najmenej 226 hlasov.

Zasadnutie parlamentu malo búrlivý priebeh. Podľa nej poslanci najprv veľmi dlho čakali na premiéra a členov vlády, ktorí sa údajne nedokázali dostať do budovy. Jeden z vodcov opozície, šampión v boxe, Vitalij Kličko sa z tribúny dokonca ponúkol, že ministrov prevedie davom demonštrantov, ktorí opäť obkľúčili budovu parlamentu.


KYJEV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.