Düsseldorf bol opäť dejiskom útoku, neznámy páchateľ vážne zranil dôchodcu

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Pozadie útoku zostáva zatiaľ úplne zahalené rúškom tajomstva.

Iba deň po útoku sekerou na hlavnej železničnej stanici v Düsseldorfe došlo v tomto nemeckom meste dnes k útoku zatiaľ neznámeho páchateľa na 80-ročného dôchodcu.

Hovorkyňa polície uviedla, že príslušníci bezpečnostných zložiek intenzívne pátrali po útočníkovi, nepotvrdila však informáciu časti nemeckých spravodajských serverov o tom, že útočník použil mačetu.

Pátraciu akciu, do ktorej sa zapojila aj posádka policajného vrtuľníka a príslušníci útvaru osobitého určenia, vo večerných hodinách prerušili, vyšetrovanie kauzy však pokračuje.
Poškodeného previezli s vážnymi zraneniami do nemocnice, senior však nie je v ohrození života. Polícia dúfa, že ho v krátkom čase bude môcť vypočuť. Pozadie útoku zostáva zatiaľ úplne zahalené rúškom tajomstva.

Duševne chorý tridsiatnik pochádzajúci z Kosova zaútočil vo štvrtok sekerou na düsseldorfskej hlavnej železničnej stanici a spôsobil sčasti vážne zranenia celkovo deviatim ľuďom. Polícia útočníka, ktorý trpí na paranoidnú schizofréniu, zadržala. Prokuratúra dnes informovala o tom, že poputuje do psychiatrickej liečebne. Nič doteraz nenaznačuje, že by medzi oboma útokmi jestvovala súvislosť.

Düsseldorf/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti