V Essene zatvorili nákupné stredisko v dôsledku teroristickej hrozby

Policajti hliadkujú pred obchodným domom v nemeckom Essene.
Zdroj: TASR/AP

Existovali náznaky, že stredisko, ktoré sa nachádza v blízkosti centra mesta, sa stane terčom teroristov, zatvorené tak bude po celý deň.

V dôsledku teroristickej hrozby nemecká polícia zatvorila dnes nákupné stredisko v meste Essen na západe krajiny.

Existovali náznaky, že stredisko, ktoré sa nachádza v blízkosti centra mesta, sa stane terčom teroristov, zatvorené tak bude po celý deň, uviedla polícia pre agentúru DPA.

Nemecko sa v priebehu minulého roka stalo pre džihádistov zo skupiny Islamský štát (IS) významnejším cieľom ako predtým, vyplýva z nedávneho vyjadrenia najvyššieho predstaviteľa nemeckého Spolkového úradu pre ochranu ústavy (BfV) Hansa-Georga Maassena.

Podľa neho sa Nemecko pri výbere cieľov IS posunulo podstatne vyššie. Ohrozenie krajiny zostáva naďalej vysoké. Potenciál islamistov pripravených páchať násilné trestné činy v Nemecku neustále rastie, medzičasom je týchto osôb takmer 1600, dodal Maassen.

ESSEN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teroristický útok

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Lídri Estónska, Lotyšska a Litvy v stredu v spoločnom vyhlásení schválili "historické rozhodnutie" Fínska a Švédska požiadať o členstvo v Severoatlantickej aliancii.

  • Až 959 ukrajinských vojakov sa podľa ruského ministerstva obrany tento týždeň vzdalo v oceliarňach Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom prístavnom meste Mariupol.